Maťo Mišík: Čaj Pu-erh – Co a jak (video)

Pu-Erh: 1. Informace 01. 11. 2015 - 19:30Jirka

Maťo Mišík: Čaj Pu-erh - Co a jak (video)

Při nedávném brouzdání na internetu jsem narazil na jedno zajímavé video, které mě přimělo k tomu, abych po několika letech opět napsal pár řádků na svůj pu-erhový blog. Chcete-li, pojďte se na toto video podívat také ;-)

Než se podíváte na video samotné, dovolím si říci několik slov. Video je doslova nabité informacemi. Ne všechny jsou ale úplně přesné nebo správné. To je ale ve světě pu-erhu celkem normální a běžné a ostatně i na mém webu se setkáte s informacemi nesprávnými nebo zavádějícími, zejména v prvních článcích. Autorovi to tedy určitě nezazlívám. Naopak jsem rád, že se pustil do vytvoření tohoto příjemného informačního videa, které jsem viděl poprvé až dnes, byť světlo světa spatřilo už před téměř dvěma lety.

Mému uchu ovšem neuniklo, že Maťo vyslovuje název čaje jako “puert”, tedy s T na konci. Řekl bych, že už jsem kdysi někoho slyšel jméno tohoto čaje takto vyslovovat, ale správně to určitě není. Nejblíže správné výslovnosti zřejmě bude “pchuer”. Ale už dost řečí, koukněte na video, posuďte sami a komentujte ;-)

Více o autorovi videa a jeho dalších počinech naleznete na http://www.matomisik.cz/.

1 244 views

Napsat komentář

povinné

povinné, skryté

Můžete použít tyto HTML tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Nejnovější články

Poslední komentáře

Reklama

Nezapomeňte navštívit

a život chutná lépe - recenze restaurací, testy delikates, recepty a reportáže  Úžasně voňavý, šťavnatý a křupavý zápisník pana Cuketky - Recenze, recepty a objevy
Čajík - seznam čajoven