2015 Wuguling Autumn Tie Guan Yin

Různé 07. 04. 2016 - 09:00Jirka

2015 Wuguling Autumn Tie Guan Yin

Když se před necelým měsícem v nabídce mnou již dříve zmiňovaného prodejce Qzy Tea na ebay objevila železná bohyně milosrdenství z podzimní sklizně 2015, a to za pouhých 4,99 USD za 100 gramů (včetně dopravy!!!), neváhal jsem ani chviličku…

Předevčírem mi čaj konečně dorazil. Nebudu moc kecat okolo… Za ty peníze je skvostný! Z obalu se toho o něm nicméně moc nedozvíme. S největší pravděpodobností je zabalen do nějakého univerzálního sáčku, do kterého vám v čínském čajovém obchodě mohou zabalit v podstatě jakýkoliv čaj. Ale to nevadí, prodejce o čaji informuje celkem dost. Uvádí, jak píšu už v nadpisu, že se jedná o „boženku“ z podzimní sklizně 2015, jde o vlastní produkci prodejce, pochází z hor v nadmořské výšce okolo 1800 metrů nad mořem z okolí města XiangHua, oblasti Anxi, provincie Fujian.

2015 Wuguling Autumn Tie Guan Yin

A co můžu říct já? Čaj úžasně voní. Vůně je květinově sladká a vskutku opojná, pro lehce oxidované TGY typická. A ano, tahle „boženka“ je skutečně jen velmi lehce oxidovaná. Dalo by se říct, že přesně tak, jak to mám rád. Vůně ještě trochu posílí a zhutní nahřátím lístků v gaiwanu. Chuť nálevu se krásně snoubí s vůní čajových lístků. Čaj je příjemně sladký, jemný a drsný zároveň, a vydrží skutečně spoustu nálevů. Ty se sice postupem času stávají drsnější, ale stále jsou chutné.

2015 Wuguling Autumn Tie Guan Yin

Čajové lístky, jak je snad patrné i z mé fotografie, vypadají poměrně hezky, náznak delšího stonku/větvičky je u minima z nich, a jsou svinuty do malých kuliček, menších, než co jsem zvyklý. I po zalití lístky vypadají moc hezky, prachu a zlomků moc není, větší stonek nebo větvička je jen sem tam. Celkově hodnotím kvalitu s ohledem na cenu velice příznivě. Fotky prodejce vypadají mnohem lépe než moje a mohu potvrdit, že vizuální kvalitu čaje dobře vystihují.

2015 Wuguling Autumn Tie Guan Yin

Při louhování se lístky rozbalí do mnohonásobně většího objemu. Opět mám dojem, že do většího, než jsem zvyklý z dřívějška. Možná je to jen můj dojem, anebo jsou lístky opravdu tak dobře svinuty. Každopádně je při přípravě dobré být obezřetný s množstvím, ať se mohou dobře rozvinout. Když jsem čaj dělal poprvé (a vlastně i podruhé), rozvinuté lístky mi zvedaly pokličku gaiwanu. A to jsem jich tam vážně nedal zas tak moc.

Co říct závěrem? Jako člověk denně popíjející nejrůznější čaje jsem z této „boženky“ nadšený. Skoro bych řekl, s ohledem na mnou dříve vypité čaje, že na běžné popíjení je jí až škoda. Ale ne, na běžné každodenní popíjení je přímo ideální, právě i díky velmi příznivé ceně. Navíc příjemně povzbudí. Nákup tedy vřele doporučuji.

Čaj je aktuálně (duben 2016) možné zakoupit na http://stores.ebay.com/Qzy-Tea za skvělých 4,99 USD jako „Buy now“, případně i levněji v jednodenní aukci startující každý den na 0,99 USD. Cena je včetně dopravy, která dle mých zkušeností s tímto prodejcem trvá zpravidla 2-4 týdny.

1 089 views

1 komentář Přidej vlastní komentář

  • 1. Jirka  |  30. 07. 2016 - 20:38

    Doplňuji, že podzimní TGY už prodejce nějaký ten pátek neprodává. Nyní nabízí TGY z letošního jara a jde opět o skvělý čaj, který vydrží mnoho nálevů, navíc za dobrou cenu.

    V nabídce má prodejce také silněji na dřevěném uhlí pečenou TGY, která už je na cestě ke mně. Jsem zvědavý :-)

Napsat komentář

povinné

povinné, skryté

Můžete použít tyto HTML tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Nejnovější články

Poslední komentáře

Reklama

Nezapomeňte navštívit

a život chutná lépe - recenze restaurací, testy delikates, recepty a reportáže  Úžasně voňavý, šťavnatý a křupavý zápisník pana Cuketky - Recenze, recepty a objevy
Čajík - seznam čajoven